KONST / Litografier / Färglitografi 14965203
nr 1496 5203
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 179/310. Färglitografi, bildmått: 44x76 cm, yttermått inklusive ram: 59x91 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 19:16:38
12/10 01:10:15
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman